Konský jarmok

Záujemcom o predaj , či kúpu koňa organizátor poskytuje priestor na predvádzanie koňa v pohybe a to:

Kruhovka

o priemere 10 metrov, ohradená drevenými kolíkmi a obtočená bielym viditeľným povrazom. Slúži na predvedenie koňa na lonži(dlhom vodítku) v rôznych chodoch : Krok, klus, cval a overenie socializácie zvieraťa. Nesmie tu byť kôň predvedený vo voľnosti, vzhľadom na bezpečnosť k publiku!!!!

Predvádzací koridor

o dĺžke 20 metrov. Vykolíkovaný priestor drevenými kolmi , ohradený bielymi povrazmi. Slúži na predvedenie koňa „na ruke“ (kratšie vodítko). Nesmie tu byť kôň predvedený vo voľnosti, vzhľadom na bezpečnosť k publiku!!!!

Próba

o dĺžke 10 metrov. Vykolíkovaný priestor drevenými kolmi , ohradený bielymi povrazmi. Slúži na predvedenie koňa v ťahu . Pripravený klát má objem cca 1m3. Predvedenie koňa musí prebiehať bez použitia biča na koňa a s primeraným tlakom! Nesmie tu byť kôň predvedený vo voľnosti, vzhľadom na bezpečnosť k publiku!!!!

Povinnosťou majiteľa(chovateľa) predvádzajúceho koňa je mať so sebou jeho veterinárne potvrdenie o negatívnej anémií(nie staršie ako pól roka)+ očkovanie na chrípku. Účasť na konskom jarmoku je na vlastnú zodpovednosť!!!

Konský jarmok mapa